12 listopada 2023

Podium dla badmintonistów UKS „Tęcza” Zagnańsk.

W dniach 25, 26.10.2023r. w hali sportowej w Suchedniowie rozegrano finałowe turnieje Świętokrzyskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. W turnieju wzięli udział zawodnicy z klas 4-8, najlepsi w województwie w swoich kategoriach wiekowych, którzy rozegrali pojedynki singlowe i deblowe w kategorii dziewcząt i chłopców. Po zaciętych meczach uczniowie naszej szkoły ponownie stanęli na podium. W kategorii dziewcząt II miejsce w województwie zajęły: Zofia Stępień i Wiktoria Wronikowska, uczennice z klasy 6 oraz w kategorii chłopców, także II miejsce wywalczyli: Olaf Tutaj, Stanisław Samiczak i Marcel Kondrak z klasy 7. Uczniowie SP nr 2 w Zagnańsku, a zarazem zawodnicy UKS Tęcza Zagnańsk, po całorocznym przygotowaniu treningowym, mogli zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami w województwie świętokrzyskim, a ich systematyczna praca na treningach została nagrodzona wysokimi osiągnięciami na szczeblu rozgrywek wojewódzkich. Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. D.Wikło, A.Zalewska.