11 marca 2024

Uczymy się tolerancji i akceptacji

W dniu 6 marca świetlicy odbyło się spotkanie uczniów klasy Ib z wychowankami Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ,,Koło”

Zorganizowane warsztaty plastyczne miały na celu w Kielcach. Zajęcia poprowadziła pani Katarzyna Kozieł- Zawisza, terapeuta i plastyk. Temat zajęć nawiązywał do zbliżającego się Dnia Kobiet zintegrowanie uczniów zdrowych z niepełnosprawnymi, kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji a także rozwijanie  twórczej ekspresji plastycznej. Uczniowie  zostali zapoznali z krótką prezentacją multimedialną ,,Kazio i Dzień kobiet” przybliżającą tematykę zajęć. Dzieci rozwiązywały również krzyżówkę, w której hasła przedstawiono w postaci zagadek. Wszyscy wspólnie wykonali pracę plastyczną wykorzystując technikę origami. Na zakończenie odbył się poczęstunek oraz zostały wręczone upominki dla wychowanków ośrodka.

Dużą zaletą wspólnego przebywania  dzieci zdrowych z niepełnosprawnymi jest uczenie się tolerancji i akceptacji. Uczestnictwo w zajęciach integracyjnych zwiększa samodzielność, motywuje do pokonywania własnych słabości, wpływa pozytywnie na rozwój osobowości.