5 lutego 2024

Turniej Badmintona w Zagnańsku w ramach kuratoryjnego III Turnieju Trzech Rakiet

W dniu 24 stycznia 2024 r. w hali sportowej GOSiR w Zagnańsku po raz kolejny został rozegrany Turniej Badmintona pracowników oświaty oraz młodzieży szkół średnich, w ramach III Turnieju Trzech Rakiet. Organizatorem turnieju było Kuratorium Oświaty w Kielcach we współpracy z organem prowadzącym, Urzędem Gminy w Zagnańsku, GOSiR w Zagnańsku oraz Zespołem SP nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku. Pełniący obowiązki Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Pan Andrzej Jakubiec powitał uczestników wydarzenia i wyraził podziękowania wszystkim, którzy wsparli organizację Turnieju Badmintona, wręczając pamiątkowe dyplomy. Podczas oficjalnej inauguracji III Turnieju Trzech Rakiet obecni byli: Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Pani Beata Niziołek, Wójt Gminy Zagnańsk Pan Wojciech Ślefarski, Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Pani Marzanna Moćko oraz Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona Pan Piotr Ziółkowski. W sportowych zmaganiach wzięło udział łącznie 82 zawodników.  Wszyscy startujący  zdobyli punkty do ogólnej klasyfikacji, która ma wyłonić Mistrza Trzech Rakiet. Sędzią Głównym Turnieju był Pan Krzysztof Piątek, któremu pomagali: nauczyciele wychowania fizycznego i opiekunowie UKS „Tęcza” Zagnańsk: Łukasz Gronostaj, Anna Zalewska i Dorota Wikło oraz wolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zagnańsku. Nasi uczniowie, wolontariusze oraz zawodnicy UKS sekcji badmintona, wzorowo wywiązali się ze swoich zadań, pomagając w organizacji i sprawnym przebiegu zawodów. Uczniowie sędziując poszczególne mecze mieli okazję obserwować grę najlepszych zawodników turnieju, tym samym doskonalić swoje umiejętności oraz rozwijać sportowe zainteresowania. Zawodom towarzyszyła zdrowa, sportowa rywalizacja w duchu „fair play”. Należy także zaznaczyć, że Turniej Badmintona w ramach imprezy III Turnieju Trzech Rakiet został rozegrany w Zagnańsku po raz kolejny i staje się imprezą cykliczną, kontynuując kilkuletnie tradycje rozgrywania turniejów Badmintona w naszej gminie, dzięki rozpowszechnianiu dyscypliny sportu wśród uczniów i dorosłych mieszkańców gminy, jaką stał się Badminton, m.in. poprzez ponad 12-letnią działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tęcza” Zagnańsk, którego wiodącą sekcją jest sekcja badmintona, ale także poprzez realizację przez UKS innych zadań gminy, związanych z organizacją czasu wolnego dla dzieci i młodzieży oraz profilaktyki i promocji zdrowego stylu życia. Tym bardziej, miło nam jest co roku gościć na turniejach badmintona, absolwentów SP nr 2 w Zagnańsku oraz byłych zawodników UKS „Tęcza” Zagnańsk, którzy reprezentowali naszą gminę i szkołę na wielu imprezach i zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu, województwa, a także na zawodach o randze międzynarodowej. Te sportowe tradycje są kontynuowane przez kolejne pokolenia młodszych uczniów SP nr 2, którzy także osiągają już swoje pierwsze sukcesy na szczeblu województwa. Turniej odbył się w obiekcie Gminnego Ośrodka Sportowego w Zagnańsku dzięki życzliwości kierownika obiektu Pana Michała Salwy.  Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Pani Marzanna Moćko zadbała o poczęstunek dla wszystkich uczestników Turnieju.  Wsparcie organizacyjne zawodów zapewnił Prezes Świętokrzyskiego Związku Badmintona Pan Piotr Ziółkowski. O bezpieczeństwo uczestników w trakcie rozgrywek zadbali sanitariusze ze Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego oraz funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy Policji w Kielcach. Rywalizacja w Turnieju Badmintona przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim, którzy pomogli zorganizować Turniej Badmintona bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok.

Dorota Wikło