15 grudnia 2022

Świętokrzyski Turniej Miast o Puchar Księdza Ignacego Skorupki

W dniu 12.12.2022r. w hali sportowej GOSiR w Zagnańsku odbył się jeden z kilku organizowanych w naszym województwie, Świętokrzyski Turniej Miast o Puchar Księdza Ignacego Skorupki. W każdym turnieju zawodnicy ( 120 dzieci i młodzieży) rywalizowali w ośmiu konkurencjach, za które zdobyli punkty do ogólnej klasyfikacji miast. Uczestnicy Świętokrzyskiego Turnieju o Puchar ks. Ignacego Skorupki zaprezentowali swoją krzepę i umiejętności w piłkarskim slalomie zakończonym strzałem do małej bramki, rzutach wolnych do kosza, biegu wahadłowym, biegu zwinnościowym, podskokach obunóż na skakance, skoku w dal pod odbiciu obunóż z miejsca, rzutach na bramkę do piłki ręcznej. Najlepsi spośród dziewcząt i chłopców w poszczególnych turniejach otrzymają puchary, a zwycięska szkoła atrakcyjny puchar i nagrodę w postaci voucheru na sprzęt sportowy. Organizacja „Świętokrzyskiego Turnieju Szkół o Puchar im. księdza Ignacego Skorupki” współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenie Honorowym Patronatem objęła Anna Krupka - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Uroczyste rozpoczęcie Świętokrzyskiego Turnieju Miast o Puchar Księdza Ignacego Skorupki odbyło się w obecności gospodarzy turnieju: Pani dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku Marzanny Moćko, kierownika hali sportowej GOSiR Pana Michała Salwy oraz zaproszonych gości: wójta gminy Zagnańsk Pana Wojciecha Ślefarskiego, radnej Rady Gminy Pani Grażyny Wawszczak, Pana Łukasza Korusa, oddelegowanego przez minister Annę Krupkę. Po uroczystym powitaniu uczestników turnieju oraz ich opiekunów przez przedstawiciela Stowarzyszenia, reprezentantów lokalnych władz samorządowych i zaproszonych gości, rozpoczęły się zmagania sportowe. Wszyscy uczestnicy bardzo chętnie przystąpili do konkurencji i rozpoczęli rywalizację sportową w kategoriach wiekowych. Po rozegraniu wszystkich konkurencji uczestnicy turnieju spotkali się z gwiazdą sportu Małgorzatą Holub-Kowalik, reprezentantką Polski w lekkoatletyce, zdobywczynią złotego medalu na IO w Tokio w sztafecie mieszanej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przebiegiem kariery sportowej zaproszonej gwiazdy sportu oraz zadać wiele pytań dotyczących jej osiągnięć, co na pewno stało się inspiracją i motywacją naszych uczniów do rozwijania własnych zainteresowań sportowych. Następnie podsumowano i ogłoszono wyniki sportowych zmagań. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami oraz medalami. Natomiast wszyscy uczestnicy turnieju także otrzymali pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Zwycięzcami zostali:

W kategorii klas 4 - 5

I miejsce Wronikowska Wiktoria

II miejsce Dymińska Maja
III miejsce Krupska Joanna

I miejsce Wierzbicki Oskar

II miejsce Domoradzki Jan
III miejsce Hauer Wojciech

W kategorii klas 6 - 7

I miejsce Garecka Hanna
II miejsce Adamczyk Magdalena
III miejsce Baran Malwina

I miejsce Cieślak Piotr
II miejsce Jaros Krystian
III miejsce Garecki Maciej

W kategorii klas 8

I miejsce Zygulska Gabriela
II miejsce Makuła Amanda

I miejsce Kiec Grzegorz

Podczas rozgrywek panowała zdrowa, przyjazna atmosfera w duchu sportowej rywalizacji „fair play”. Wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić się w wielu konkurencjach, odkryć swoje talenty oraz pokonać słabości. Kolejne sportowe wydarzenie w hali w Zagnańsku potwierdziło, jak chętną i sprawną mamy młodzież, która potrafi aktywnie spędzać wolny czas i zachęcać także innych do zdrowego stylu życia, kontynuując tym samym sportowe tradycje naszej szkoły, która na przestrzeni lat może pochwalić się wieloma osiągnięciami w różnych dyscyplinach sportu na szczeblu gminnym, wojewódzkim, a także ogólnopolskim.  Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

red. Dorota Wikło