27 listopada 2022

Sukces naszych piłkarzy

W dniu 05.11.2022r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mniowie odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Starosty Kieleckiego. W rywalizacji uczestniczyło 10 drużyn, które reprezentowały gminy powiatu kieleckiego. Gminę Zagnańsk reprezentowała drużyna ZSPnr2 i P w Zagnańsku. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Drużyna naszej szkoły po zaciętej walce awansowała do finału turnieju, w którym zmierzyła się ze Szkołą Podstawową w Kostomłotach, której niestety uległa 1:0. Ostatecznie Zagnańsk uplasował się na II miejscu. Uczniowie otrzymali dyplomy, medale i puchar oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnienie indywidualne dla najlepszego strzelca zawodów przypadło uczniowi naszej szkoły Pawłowi Barucha, który otrzymał dodatkowy Puchar. W naszej drużynie grali następujący uczniowie: Paweł Barucha, Mikołaj Kiciński, Franciszek Baran, Jakub Rodak, Dawid Rogala, Paweł Kołodziejczyk. Opiekunami drużyny byli: Łukasz Gronostaj i Sylwester Jończyk.