23 maja 2023

Podium dla zawodników UKS "Tęcza" Zagnańsk Finał Ligi Badmintona 2022/23

W dniu 12.05.2023r. w hali sportowej Gosir w Zagnańsku odbył się Finałowy Turniej Świętokrzyskiej Ligi Badmintona. W turnieju wzięło udział ok. 50 uczniów, finalistów wyłonionych podczas rozegrania trzech kolejnych turniejów ligowych. Uczniowie biorący udział w turnieju finałowym reprezentowali następujące szkoły podstawowe: SP nr 25 Kielce, SP w Miedzierzy, SP w Zaborowicach, SP w Ćmińsku, SP w Mniowie oraz gospodarze turnieju, SP nr 2 w Zagnańsku. Turniej został rozegrany w kategoriach dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych, tj.; klasy III-IV, V-VI oraz VII-VIII. Nasi uczniowie, a tym samym zawodnicy UKS „Tęcza” Zagnańsk, wywalczyli czołowe miejsca na podium, i tak: I miejsce w kat. dziewcząt klas III-IV zajęła ucz. klasy 4a Kornelia Knez, w kat. dziewcząt klas V-VI: II miejsce zajęła ucz. klasy 6b Magdalena Adamczyk, oraz w kat. chłopców  klas V-VI: I miejsce zajął Olaf Tutaj, II miejsce Marcel Kondrak, obaj z klasy 6b. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi, o które zadbali organizatorzy turnieju. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkim dodatkiem do nagród. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” Zagnańsk, działający przy SP nr 2 w Zagnańsku. UKS „Tęcza” Zagnańsk działa od 2012r., na zasadzie Stowarzyszenia – organizacji non profit. Powołany został z myślą o organizacji czasu wolnego z uwzględnieniem działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z Gminy Zagnańsk. Wiodącą dyscypliną UKS jest badminton, ale także propagujemy zdrowy styl życia i zachęcamy do różnych aktywności z dziedziny sportu i rekreacji. Jako UKS pozyskujemy dodatkowe fundusze biorąc udział w konkursach dla Stowarzyszeń i Klubów Sportowych, organizowanych przez UG w Zagnańsku. Otrzymujemy dotacje na realizację zadań publicznych dla organizacji pozarządowych. W obecnym roku UKS przystąpił do realizacji dwóch zadań publicznych z zakresu: organizacji zawodów i wydarzeń sportowych oraz organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w ramach zadania Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałaniu Narkomanii w 2023r. W sumie w bieżącym roku otrzymaliśmy dotacje w wysokości 25 tyś zł. Otrzymane fundusze będą wykorzystane m.in. na: doposażenie bazy sportowej szkoły, organizację i udział w różnych turniejach i wydarzeniach sportowych oraz na organizację różnorodnych sposobów spędzania czasu wolnego, w tym: wyjazdy na basen, na ściankę wspinaczkową, wycieczki i rajdy rowerowe, wystawy modelarstwa, pokazy lotnicze, itp. Wkładem własnym naszego stowarzyszenia jest praca trenerów, instruktorów i wychowawców w formie wolontariatu. Gratulujemy zwycięzcom osiągniętych wyników oraz zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej przygody z UKS „Tęcza” Zagnańsk, gdzie wszyscy możemy rozwijać swoje zainteresowania oraz w zdrowy i atrakcyjny sposób spędzać czas wolny. Opiekunowie: Anna Zalewska i Dorota Wikło.