2 kwietnia 2024

Niedziela Palmowa w Zagnańsku

Niedziela Palmowa upamiętnia wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. W tym dniu Kościół Katolicki rozpoczyna Wielki Tydzień czyli przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Uroczyste obchody Niedzieli Palmowej rozpoczęły się przy Zespole Szkoły Podstawowej nr 2  i Przedszkola w Zagnańsku skąd proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP ks. Adam Pajda poprowadził procesję do kościoła.

W tym szczególnym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: uczniowie zagnańskiej “Dwójki” wraz z rodzinami oraz grono pedagogiczne szkoły  z Panią Dyrektor na czele, przedszkolaki z rodzicami, Koło Gospodyń Wiejskich “Bartkowe Baby”, uczniowie i nauczyciele Technikum Leśnego w Zagnańsku, harcerze ze Szkoły Podstawowej nr 2.  Każda z w/w grup przygotowała na tę okazję piękne, kolorowe i wysokie palmy, które po uroczystości są ozdobą wnętrza kościoła przez wiele tygodni.

Dziękuję bardzo za przygotowanie palm, za poświęcony czas, za świadectwo wiary, za pomysłowość, za wszelkie zaangażowanie  wszystkim mieszkańcom, którzy pomogli w realizacji przedsięwzięcia. Od najmłodszych do najstarszych. Wszystkim bez wyjątku.

Podtrzymywanie tradycji ma ogromne znaczenie dla społeczeństwa i kultury oraz  dla każdej pojedynczej rodziny. Warto kontynuować i chronić zwyczaje przekazywane niekiedy przez wiele lat i w ten sposób budować własną tożsamość oraz tożsamość przyszłych pokoleń.

Beata Strzelec