Uczniowie klas II przekonali się, że folia bąbelkowa służy nie tylko do strzelania i zabawy, ale także… do malowania. W ramach międzynarodowego projektu „Kreatywne prace plastyczne”, przy użyciu nieoczywistych technik powstało wiele małych dzieł, które zachwyciły nie tylko najmłodszych i ich rodziców, ale także nauczycieli innych klas, którzy chętnie podpatrywali prace, wiszące w salach i czerpali z nich inspiracje.
Nowe prace powstawały co miesiąc. Uczniowie, bawiąc się, poznawali różne techniki rysowania i malowania, takie jak tapowanie, malowanie folią i farbowanie papieru. Wykorzystywali do tego między innymi liście, folię aluminiową czy dostępne w sklepach plastikowe woreczki na pieczywo. Tematy rysunków związane były z kolejnymi porami roku i zachodzącymi w przyrodzie zmianami.
Drugoklasiści chętnie przystępowali do przygotowywania kolejnych rysunków. Wszystkie można było obejrzeć na tablicach w sali lekcyjnej, a najlepsze z nich przesyłane były przez koordynatorki - nauczycielki Joannę Dudkowską i Agnieszkę Bekier za pomocą mediów społecznościowych na profile międzynarodowego projektu „Kreatywne prace plastyczne”, gdzie dostępne były dla uczestników projektu z 1500 szkół z Polski i Litwy.
Jak czytamy na stronie projektu, Aż połowę uczestników stanowili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Projekt zrealizowało ok. 2000 nauczycieli, pedagogów specjalnych, wychowawców, terapeutów, arteterapeutów i plastyków.
Celem projektu było zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej i wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności uczestników poprzez działania twórcze. Autorzy projektu podkreślają też pozytywny wpływ tworzenia prac plastycznych na zdrowie psychiczne. Nie zapomniano także o promocji poszczególnych szkół oraz o kreatywnych pomysłach na wykorzystanie odpadów.