23 stycznia 2024

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to największy program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu Zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku, otrzymał od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe, jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkołę).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija kompetencje i talenty uczniów, każdego dnia uatrakcyjnia zajęcia szkolne i pozwala uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku zaprosił do składania ofert i dokonał wyboru najkorzystniejszego wyposażenia i sprzętu dla potrzeb realizacji Rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

W wyposażeniu szkoły znalazły się:

Obiektyw Canon RF 24-105mm f/4L IS USM (OEM)

Drukarka 3d

Kamera

Filament kompatybilny z drukarką: PLA (bezpieczny dla dzieci i młodzieży

Mikroport z akcesoriami

Meble;

Szafki zamykane Kolor buk

Szafki posiadają certyfikat dopuszczający do użytkowania w jednostkach oświatowych.

Szafa AS 4/2d  Wymiar 1900x850x380 mm. Szafka wykonana jest z płyty laminowanej 18 mm. Posiada 5 przestrzeni na dokumenty. Zamykana na zamek z 2 kluczykami.  Metalowe uchwyty.

Szafa AS 5 Wymiar1900x850x380 mm. Szafka wykonana jest z płyty laminowanej 18 mm. Posiada 5 przestrzeni na dokumenty. Górna część oszklona. Zamykana na zamek z 2 kluczykami. Metalowe uchwyty.

Szafa AS 4/4d Wymiar1900x850x380 mm. Szafka wykonana jest z płyty laminowanej 18 mm. Szafa podzielona jest na dwie części. W jednej posiada 3 przestrzenie na dokumenty, w drugiej 2. Obie części zamykane na zamek z dwoma kluczami. Metalowe uchwyty.

MEBLE :  AS-22 korpus popiel, front zieleń Mamba

Krzesło szkolne JANEK regulowane rozmiar 5- 6 kolor stelażu zieleń 26-sztuk

Stolik szkolny JANEK II regulowany, roz.5-6 pojedynczy, blat buk, stelaż zielony, 26-sztuk

Krzesło szkolne JANEK regulowane rozmiar 5- 6 kolor stelażu  popiel, 26-sztuk

Stolik szkolny JANEK II regulowany, roz. 5-6 pojedynczy,  blat klon, stelaż popiel, 26 szt.

Marzanna Moćko Dyrektor

Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku