27 marca 2022

Działania ekologiczne w ZSPnr2iP w Zagnańsku w roku szkolnym 2021/2022

Udział w ogólnopolskiej akcji ‘Sprzątanie świata”

We wrześniu uczniowie klas siódmych brali udział w akcji ogólnopolskiej „Sprzątanie świata”. Zaopatrzeni w worki na śmieci oraz rękawice ochronne wysprzątali tereny wokół szkoły oraz fragment lasu, który do niej przylega. W sumie zebrali kilka worków różnych odpadów, przyczyniając się do tego, że nasza okolica zrobiła się trochę bardziej czysta!

Udział w gminnym konkursie na zbiórkę surowców wtórnych.

Nasza szkoła wzięła udział w gminnym konkursie na zbiórkę surowców wtórnych. W tym roku zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Udało nam się zebrać aż 1460kg nakrętek! Największą ilość, (bo aż 220kg!) zebrał uczeń kl. Va – Kacper Tkacz. Oczywiście został zwycięzcą w naszej szkole. Pozostali zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych to:

• Furmańczyk Lena klasa 1a – 54kg
  • Zimnicka Wiktoria kl. 2a – 25kg
  • Tobera Eryk kl. 3b – 135kg
  • Nowak Oliwia kl. 4a – 33kg
  • Kacper Tkacz kl. 5a – 218kg
  • Dolecki Dominik kl. 6a – 4kg
  • Pająk Jakub kl. 7c – 61kg
  • Kondrak Korneliusz kl. 8b – 25kg

Wszyscy wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni w Urzędzie Gminy w Zagnańsku. Pozostali, którzy przynieśli minimum 1kg nakrętek losowali drobne upominki w szkole. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!