22 sierpnia 2024

NAUCZYCIELKI Z „ DWÓJKI” NA SZKOLENIU ICT

W dniach 4-10.08.2024 roku w ramach realizacji Projektu nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000135204 trzy nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola w Zagnańsku- Paulina Bolmińska-Baran, Dorota Wikło i Marzena Pawlik wzięły udział w siedmiodniowym szkoleniu w całości sfinansowanym z programu Erasmus plus Akcja 1 dla akredytowanych szkół:

Integrating ICT, new technologies and AI tools into teaching and edukation”/ Integracja technologii informacyjno-komunikacyjnych i nowych technologii w nauczaniu i kształceniu/.

Kurs został zorganizowany przez Erasmus Learning Academy w Puerto de la Cruz na hiszpańskiej wyspie Teneryfa. Dzięki niemu uczestnicy:

- Zapoznali się z najważniejszymi i najnowszymi nowymi technologiami, w tym narzędziami opartymi na sztucznej inteligencji, w edukacji;

- Zyskali świeże spojrzenie na sztuczną inteligencję jako narzędzie nauczania i uczenia się;

- Poznali najlepsze aplikacje, platformy internetowe i rozwiązania AI dla nauczycieli i kadry edukacyjnej;

- Dowiedzieli się, jak tworzyć angażujące i interaktywne treści multimedialne i prezentacje,

- Dowiedzieli się, jak korzystać z narzędzi ICT i sztucznej inteligencji, aby edukacja była bardziej angażująca, motywująca i innowacyjna;

- Zyskali nową perspektywę na narzędzia cyfrowe oraz poznali nowe sposoby i najlepsze praktyki w celu włączenia ICT do nauczania i szkolenia;

- Wymieniali się najlepszymi praktykami i dzielili się doświadczeniami z uczestnikami i personelem przyjeżdżającymi z całej Europy;

- Nawiązali kontakty z osobami i organizacjami działającymi w dziedzinie edukacji w Europie poprzez codzienną współpracę i działania sieciowe.

Nauczycielki z „dwójki” pracowały w grupie z pedagogami różnych szczebli edukacyjnych od szkoły podstawowej po nauczanie dorosłych z Węgier, Austrii, Włoch, Belgii i Polski. Dzięki profesjonalnej organizacji kursu uczestnicy, obok intensywnej pracy podczas zajęć, mogli także poznać kulturę, przyrodę, osobliwości geograficzne kraju goszczącego- Teneryfy/ Hiszpanii/ oraz zasmakować lokalnych specjałów kuchni południowej.

Zebrane doświadczenia i zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane w pracy codziennej i podniosą jakość pracy szkoły zgodnie z założeniami realizowanego projektu.

P. Bolmińska -Baran, D. Wikło, M. Pawlik

Logo
Skip to content